قابلیت Greylisting در سی پنل چیست؟

قابلیت Greylisting در سی پنل

شما می‌توانید قابلیت Greylisting را برای هر دامنه در حساب خود فعال یا غیرفعال کنید. Greylisting از ایمیل‌های کاربران دربرابر هرزنامه‌ها محافظت خواهد کرد؛ یعنی از دریافت ایمیل‌های اسپم‌شده جلوگیری می‌کند. وقتی Greylisting را فعال می‌کنید، سرور هر ایمیلی که فرستنده‌ آن را نشناسد، موقتاً رد می‌کند. اگر ایمیل قانونی باشد، سروری که آن را ارسال کرده است، سعی می‌کند پس از مدتی تأخیر، دوباره ایمیل را ارسال کند و پس از مدت‌ معینی، سرور ایمیل را می‌پذیرد.در این مقاله آموزش سی پنل از سایت وب سی پنل، همراه ما باشید.

نحوه شناسایی ایمیل های دریافتی توسط Greylisting 

Greylisting با سه داده ایمیل‌های دریافتی را شناسایی می‌کند:

  1. آدرس IP
  2. آدرس فرستنده
  3. آدرس گیرنده

با به‌تعویق‌انداختن این سه داده ناشناس، Greylisting هرزنامه‌ها را فیلتر می‌کند و به ایمیل‌های قانونی فرصتی دوباره برای تأییدشدن می‌دهد.

مطالعه بیشتر: آموزش سی پنل

تنظیمات مربوط به Greylisting 

برای انجام تنظیمات Greylisting حسابتان، مسیرزیر را دنبال کنید: 

 WHM>> Home >> Email >> Greylisting

علاوه‌بر‌این، وضعیت تحویل ایمیل را در رابط تحویل cPanel’s Track و در مسیر cPanel >> صفحه اصلی >> ایمیل >> Track Delivery می‌توانید مشاهده کنید.

چگونه Greylisting را در سی پنل فعال یا غیرفعال کنیم؟

  1. برای فعال یا غیرفعال کردن گزینه Greylisting، وارد حساب cPanel خود شوید.
قابلیت Greylisting در سی پنل

2. به Email بروید و روی Configure Greylisting کلیک کنید. در صفحه ظاهرشده، دامنه مدنظرتان را در فهرست بیابید یا نام دامنه را در کادر متن جست‌وجو وارد کنید.

نحوه فعال کردن Greylisting در سی پنل

3. این گزینه به‌طور‌پیش‌فرض فعال است. برای غیرفعال‌کردن آن روی Off کلیک کنید. با غیرفعال‌کردن این گزینه، ممکن است نامه‌های اسپم زیادی دریافت کنید.

فعال سازی Greylisting در سی پنل

همچنین به‌منظور فعال یا غیرفعال کردن Greylisting برای همه دامنه‌های موجود در حساب خود، می‌توانید روی نماد چرخ‌دنده کلیک و Enable All یا Disable All را انتخاب کنید. به این نکته نیز توجه کنید که این ویژگی فقط در‌صورتی ظاهر می‌شود که ارائه‌دهنده هاست یا مدیر سیستم شما، موارد زیر را فعال کرده باشد:

  • ویژگی Configure Greylisting در رابط مدیریت WHM در مسیر WHM >> Home >> Packages >> Feature Manager
  • سرویس cPanel Greylisting Daemon در رابط مدیریت سرویس WHM در مسیر WHM >> Home >> Service Configuration >> Service Manager

جمع‌ بندی درمورد قابلیت Greylisting در سی پنل

در این مقاله، Greylisting را معرفی کردیم و نحوه فعال‌سازی آن را توضیح دادیم. این قابلیت به شما کمک خواهد کرد تا از ورود ایمیل‌های اسپم به سیستمتان جلوگیری کنید. علاوه‌بر‌این، باعث می‌شود فضای ذخیره‌سازی هاست با ایمیل‌های اسپم اضافی پر نشود.

سؤالات متداول قابلیت Greylisting در سی پنل

چگونه می‌توان از قرارگرفتن ایمیل در Greylisting جلوگیری کرد؟

1. مراقب آدرس IP خود باشید.
2. از دامنه‌ای مطمئن استفاده کنید.
3. ایمیلتان را با نام فرستنده واقعی ارسال کنید.
4. لغو اشتراک فوری را مجاز کنید.
5. عناوین و پیام را به‌درستی قالب‌بندی کنید.

Greylisting Daemon در سی پنل چیست؟

Greylisting Daemon درحقیقت سرویسی است که از سرور شما دربرابر هرزنامه‌ها و منابع ناشناس محافظت می‌کند.

چگونه Greylisting را تنظیم کنیم؟

Greylisting به‌طور‌پیش‌فرض غیرفعال است. برای فعال‌کردن آن، در رابط مدیریت به مسیر Configuration > Content Filter > Spam Filter > Greylisting بروید و گزینه Check Incoming Messages by Kerio Greylisting Service را انتخاب کنید.

آیا باید از Greylisting استفاده کنیم؟

Greylisting راه‌حلی عالی برای خلاص‌شدن از شرّ ایمیل‌های اسپم است. با‌این‌حال، Greylisting ضعف بزرگی دارد: با‌توجه‌به زمان انتظار مورد‌نیاز برای تحویل ایمیل برای بار دوم، برخی از ایمیل‌ها ممکن است تنها پس از تأخیر محسوس به‌دست گیرنده برسند. این مسئله می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید